Цар Миса е живял в Девон. Виж Девон. В древните развалини на това място, е открит пр Езекил 1868 г. паметник (стела), издигнат от този цар, с надпис, който разказва за успешните военни походи на Миса срещу Израилевия цар, и отхвърлянето на ярема му - 4Царе 3:5.
Този паметник, отчасти повреден от арабите, после е бил поправен и съхранен в Паришкия музей Лувър. Той е най-интересен в отношение към Библейските древности. Изгледът му е представен в приложената тук картина.
Езикът на надписа, е почти еднакъв с еврейския в Стария Завет. Буквите му приличат на буквите в някои стари Финикийски надписи, и на буквите по Еврейските монети от времето на Макавеите. Те приличат също и на старите Гръцки букви, за които вече добре се знае, че са донесени от Финикия, и че са първообразите на всичките днешни Европейски азбуки.
Надписът споменава името на Амврий Израилския цар, и загатва за Ахаав, без да споменава името му. Между градовете, които Миса съгради или засели, или за които воюва с Израилските царе, са споменати: Девон (Мисовата столица), Медева, Ваалмеон, Кириатаим, Нево, Яса, Ароир, Восор, Викран, Вет-Девлатаим, Оронаим, и особено Корха (вероятно предместие на Девон) съграден от Миса, където този паметник бил издигнат. Повечето от гореизброените градове, са споменати в Числа 21:23 Числа 32:34; Исус Навиев 13:16-19; Исая 15гл. и Еремия 48гл. От сравнението на тези места в Св. Писание, излиза, че тези градове са били ту в ръцете на моавците, ту на израилтяните; и че тази страна е била средище на чести погранични воювания.
Миса отдава избавлението си на Хамос, Моавското божество, което многократно се среща в Стария Завет, (виж Хамос), и споменава още Йеова, като Израилев Бог.
Този надпис, е един от най-древните, до сега открити азбучни надписи.